Stylové wellnesscentrum v Praze

Vstupte do světa smyslových požitků,do světa klidu a harmonie

  • Domů
  • O saunování
  • Zpomalení a uvolnění ve wellness a spa - zpět k původním kořenům spa péče

Zpomalení a uvolnění ve wellness a spa - zpět k původním kořenům spa péče

Uvolněná wellness tempa a jasná poselství ve wellness a spa. Co přivádí klienty do wellness a spa? Chtějí něhu, dotek, přátelství, uvolnění, únik…Uspěchaná a přebujelá ošetření střídá střídmost a uvolnění.

Naše životní „závodní“ tempo nevydrží věčně, dojedeme do cíle? V jaké kondici? Není nepodstatné všímat si signálů a podnětů, které by nás měly nakopnout k tomu, abychom se zamysleli, jestli to jak žijeme je pro nás vlastně v pořádku. Změnit a zlepšit můžeme řadu věcí. Začít bychom měli u toho tempa. Kam se to vlastně ženeme?

Někdy si to vlastně vůbec neuvědomujeme, ale i wellness a spa služby „konzumujeme“ v rychlém tempu. Bylo to tak vždycky?

Řada odborníků z wellness a spa sektoru, kteří se tomuto oboru věnují dlouhá léta, se aktuálně zamýšlí nad tím, jaké procedury si klienti, z často velmi široké a bohaté nabídky wellness procedur, vyberou a proč. Debaty se stáčí směrem k tomu, co opravdu klienti ve wellness žádají a proč si vybírají nakonec z bohaté nabídky zejména ty „jednoduché“ procedury – tělové masáže, které nabízejí tradiční pomalé a uvolňující techniky, teplé doteky rukou maséra či terapeuta.

Stejně tak se lze zamyslet i nad prací masérů a terapeutů, kteří se často cítí být unaveni z procedur, které mají 55 různých úkonů vložených do jednoho spa ošetření, při kterém se používají 4 různé oleje, klient se přemisťuje, působí se zároveň na čakry i na blokády kolem páteře…

Důležitá je i energie a pocity terapeuta, který by se měl více soustředit na souznění s klientem, na skutečný cíl a výsledek terapie a na konkrétní potřeby klienta. Nehledě na to, že ne každý klient je natolik zdatný a uvolněný, aby zvládl absolvovat náročné, různorodé terapie v relativně krátký čas. Tělo si s takovou procedurou často ani neví rady a je otázka, zda se klient následně cítí opravdu dobře.

Terapeut, který se soustředí pouze na klienta a uvolněné doteky a nemusí řešit spousty jednotlivých detailů a různorodých postupů, se může plně soustředit na to, co dělá. Nemůže posilovat svůj vnitřní pocit, že léčí, poskytuje péči a pomoc druhému, pomáhá.  Harmonické až duchovní spojení mezi klientem a terapeutem může někdy přinést více, než dokonalé bohaté techniky a fantazie ..

V klidu a precizně. S citem a vřelým přístupem ke klientovi. Tak se původně nabízely v lázních procedury. Postupovalo se tak, aby byly maximálně prospěšné pro tělo, duši i mysl. Péče byla zaměřena na prevenci i léčbu konkrétních problémů. Rozvažovalo se, jakou proceduru a v jaké míře aplikovat. Dnes jsou wellness centrech nabídky a péče cílené tak, aby se v co nejkratším čase nabídlo co nejvíce zážitků a možností, což není tak úplně to, co ve skutečnosti v dnešní uspěchané době potřebujeme.

Návrat k původním kořenům spa a wellness péče a objevování skutečné podstaty těchto služeb, to je to, o čem se nyní ve wellness a spa aktuálně mluví. To, o čem možná vůbec nepřemýšlíme, nás může nasměrovat, osvobodit, přinést harmonii, klid, vyrovnanost a naplnění.
Často ani nevíme jaký je náš smysl života, tak kam se tak ženeme? Zpomalení nás pomůže osvobodit z vlastního zajetí.  Meditace, význam vlastního života, vlastní vyjádření sebe sama, vlastní kreativita, propojení se světem kolem nás…

zdroj: http://www.wellnesslife.cz/