Stylové wellnesscentrum v Praze

Vstupte do světa smyslových požitků,do světa klidu a harmonie

Čím se liší biosauna od klasické?

V čem se liší biosauna?

Rádi se saunujete, nebo s touto aktivitou chcete začít? A už víte, jakou saunu budete navštěvovat? Než budete uvažovat nad konkrétním zařízení, vyberte si druh. Možná vás nejvíce zaujme bio-sauna.

O biosauně

Saunování je čím dál oblíbenější aktivitou v České republice, a proto i u nás jsou nabízené různé druhy saun. Vedle tradiční finské sauny to jsou infrasauna, parní sauna, suchá česká sauna bez polévání kamenů a biosauna. Představíme si poslední jmenovaný druh.

Biosauna je kombinací parní a finské sauny. Je určená všem, kteří nemohou uvedených dvou druhů saun užívat ze zdravotních důvodů, ale je i pro ty, kterým zkrátka příliš vysoká teplota v sauně nevyhovuje.

Biosauna vám nabízí nižší teplotu, a to okolo 60oC. Vlhkost vzduchu je tu 30 – 60%. To je podobné jako v parní sauně. Ve finské sauně je vlhkost nižší.

Pobyt v biosauně se doporučuje po dobu 10 – 15 minut. Záleží na individuální snášenlivosti. Vždy se řiďte podle toho, jak se cítíte. Pokud vás pálí sliznice či se jinak cítíte nepříjemně, saunu opusťte. Po čase v potírně následuje stejně jako v klasické sauně ochlazení.

Součástí biosauny jsou často vonné esence, který vám pobyt v sauně ještě více zpříjemní.

 

Účinky saunování a kontraindikace


Samozřejmě i saunování v biosauně se pojí s mnohými pozitivními účinky. Nejlépe působí na kardiovaskulární systém a na horní cesty dýchací. I když díky nižší teplotě v biosauně je saunování umožněné některým lidem, kteří by se ze zdravotních důvodů nemohli saunovat ve finské sauně, přesto tu nějaká omezení jsou. Biosauna se nedoporučuje lidem s poruchami srdečního rytmu, léčeným vysokým krevním tlakem, při průduškových problémech, akutních plísňových onemocnění a při horečnatých onemocněních.

zdroj: www.wellnesszone.cz/